Informace o nás

Vážení rodiče,

jsme součástí právního subjektu MŠ Trojlístek, každý lístek onoho trojlístku je jedna mateřská škola. Tak, jako žádný lístek trojlístku není identický, i my se v ledasčem lišíme.  Nevystupujeme autonomně, zachováváme si ale svá tradiční specifika. Přesto celý Trojlístek směřuje ve výchovně vzdělávacím procesu  dětí ke stejnému cíli. S jednotlivými důležitými momenty metod a vzdělávacích cílů, rovněž aktivit naší mateřské školy Vás budeme na našich  stránkách seznamovat.

Umístění MŠ:

Mateřská škola sídlí na Vinohradech, v budově Základní školy Sázavská 5. Nespadá pod její vedení, je se ZŠ spojena pouze chodbou, vedoucí do samostatné jídelny, určené pouze pro potřebu dětí školky.

MŠ Sázavská je vzdálena 5 minut chůze od stanice metra Náměstí Míru, dostupná je tramvají č. 10, 16, 22, 23, 4. Má pravidelně upravovanou zahradu ve vnitrobloku, se stromy, vybavena dětskými atrakcemi a pískovištěm.

Před 10 ti lety proběhla ve škole kompletní rekonstrukce s obměnou nábytku i učebních pomůcek. Přednost dostaly ty, které podporují rozvoj dětské fantazie a manuální zručnosti dětí.

Jsme dvoutřídní mateřská škola, maximální počet  zapsaných dětí na třídě je 24, na škole celkem 48 dětí. Děti jsou rozděleny podle věku starší (5-6 let) a mladší (3-5 let), tedy 2 oddělení. Věkové rozdělení vždy záleží na věku zapsaných dětí pro příslušný školní rok. Dětem se věnují -
mladším:
 - Pí. uč. Stanislava Průšková - vedoucí učitelka pracoviště s pravomocemi zástupce
 - Pí.uč. Dagmar Čečková
starším-