Vzdělávací nabídka

Motto : Sluníčko je hra i škola, každý den nás k sobě volá.

Záleží nám na :
- pohodě dětí, dané  volbou rozmanitého, poutavého, inspirujícího programu
- na kreativnosti, spolehlivosti a vstřícnosti učitelek a personálu
- na vzájemné spolupráci, vedoucí ke spokojenosti rodičů

Vzdělávací nabídka vychází z Rámcového programu vzdělávání - školního vzdělávacího programu, vydaného, jako závazný dokument MŠMT. O něj se opírá rozpracování Školního vzdělávacího programu a třídních plánů. Jejich obsah tvoří tematické celky (jaro, léto, podzim, zima, dopravní tematika, příroda, zvířata, pohádka, v obchodě, Vánoce…..) a okruhů "Dítě a jeho tělo", "Dítě a jeho psychika", "Dítě a ten druhý", Dítě a společnost" a "Ditě a svět".
Metody práce a cíle (obecné i specifické) se odvíjejí od možností dětí, od jejich  potřeb, dovedností a specifik. Sledujeme  VŠESTRANNÝ rozvoj dítěte, rozvoj schopnosti "učení" - tedy osvojování si poznatků, základních hodnot, na kterých stojí společnost, rozvoj schopnosti, projevovat se jako samostatná, sebejistá osobnost. Posilujeme manuální dovednosti, pohybový rozvoj, samostatné praktické činnosti.
Pracujeme individuálně s dětmi s Odklady povinné školní docházky, vycházíme z toho, jaký byl důvod odkladu. Výchovně vzdělávací činnosti jsou praktikovány hravou formou, zařazovány volně v průběhu dne, směřující však vždy k vytčenému cíli. Děti si budou osvojovat ve  výchovně - vzdělávacím procesu nové zkušenosti na základě vlastních prožitků,  zkušeností a vlastního výkonu.